9 Ekim 2011 Pazar

GHOST IN THE SHELL 2 - INNOCENCE

1995 de ki ilk filmin ardından 2002-2003 yıllarında yayınlanan 26 şar bölümlük "Ghost In The Shell - Stand Alone Complex" ve "Ghost In The Shell - Stand Alone Complex (Tachikoma Special's) dizi filmlerinden sonra Mamoru Oshii'nin bu kez yönetmenliğinin yanısıra senaryosunu da üstlendiği serinin ikinci filminin animasyonlarını Kazuchika KISE, Tetsuya NISHIO, Shinya OHIRA, Tadashi HIRAMATSU, Yasuhiro NAKURA, Hisashi EZURA yapmıştır. 
Production I.G. ve Studio Ghibli ortaklığında, 20 milyon Amerikan Doları (2 milyar Yen) bütçe ile hazırlanan Innocence, Masamune Shirow'un ünlü mangası Ghost in the Shell'de yer alan Robot Rondo isimli bölüm üzerine inşa edilmiştir.Film, 2004 Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye Ödülüne aday olmuştur.
Yıl 2032, Bato bir cyborg detektiftir. Robotlar dünyadaki bütün işleri yapabilecek konuma gelmişlerdir. Tüketim çılgınlığı inanılmaz boyutlara ulaşmıştır. Öyle ki seks köleliği için kullanılan insandan farkı olmayan dişi robotlar üretiliyordur. Robotlarda insanlar gibi yaşıyor ve insanlar gibi haklara sahiptir. Bu nedenle öldürülen bir seks kölesi robot cinayetini araştırmak üzere Bato ve bir başka cyborg robot arkadaşı olan dedektif ile olayı araştırmaya başlarlar.
Batou yaşayan bir kukladır.Kolları, bacakları, tüm vücudu yapaydır.İnsani geçmişinden geriye kalanlar beyninin izleri ve Motoko isimli bir kadının anılarıdır.İnsanlar ve makineler arasındaki sınırın anlamını yitirdiği bir zamanda insanlar insan olduklarını unutmuştur.Bu, insanlığını korumak için mücadele eden yalnız bir adamın hikayesidir.Hayat... masumiyettir.


FİLMİN AFİŞİ :


FİLMDEN KARELER :

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder